Witamy polskich użytkowników TWR

Post Reply
Horpah
Posts: 13
Joined: Thu Oct 22, 2015 2:37 pm
OS: Windows10Pro
SketchUp: Sketchup 8

Witamy polskich użytkowników TWR

Post by Horpah » Mon Feb 13, 2017 5:20 pm

Witajcie.

Zaproponowałem Chrisowi że poprowadzę (a przynajmniej się postaram poprowadzić) polski kącik użytkowników Twilight Render. Liczę na wyrozumiałość.

Jeśli macie jakieś pytania a ciężko wam rozgryźć jakieś funkcje TWR z anglojęzycznych materiałów piszcie tutaj. Postaram się pomóc w miarę moich skromnych możliwości.

Pozdrawiam

Dawid.

Fletch
Posts: 12896
Joined: Fri Mar 20, 2009 2:41 pm
OS: PC 64bit
SketchUp: 2016-2023
Contact:

Re: Witamy polskich użytkowników TWR

Post by Fletch » Mon Feb 13, 2017 10:22 pm

Witajcie, David!

Pozdrawiam,
Fletch

drewnodom.com
Posts: 3
Joined: Sat Feb 11, 2017 11:26 am

Re: Witamy polskich użytkowników TWR

Post by drewnodom.com » Wed Feb 15, 2017 7:50 pm

Cześć! Dobrze wiedzieć że tu jestes:) Właściwie to mam prośbę, rysuję obiekty drewniane, ale szczerze przyznam że efekty jakie udało mi się osiągnąć za pomocą TWR nie do końca mi odpowiadają. Czy dysponujesz może ciekawym ustawieniem parametru wood w zakładce procedural? Mam wrażenie że usłojenie drewna które generuje ten parametr nie są zbyt naturalne...

Horpah
Posts: 13
Joined: Thu Oct 22, 2015 2:37 pm
OS: Windows10Pro
SketchUp: Sketchup 8

Re: Witamy polskich użytkowników TWR

Post by Horpah » Mon Feb 27, 2017 11:33 am

Witaj.

Usłojenie z tekstur możesz modyfikować parametrem bump. Jego intensywność. Proceduralna tekstura może się "rozjeżdżać" w stosunku do rysunku słojów z tekstury.

Ja akurat z drewna korzystam tylko przy podłogach. I modyfikowanie wypukłości (bump) dla mnie daje zadowalające rezultaty.

masloprojekt
Posts: 120
Joined: Wed Apr 04, 2012 8:26 am
OS: W10
SketchUp: 2018
Location: Poland
Contact:

Re: Witamy polskich użytkowników TWR

Post by masloprojekt » Sun Mar 19, 2017 11:46 am

Witam,

Odkąd korzystam z TWR zastanawiam się dlaczego nie ma polskiego forum, tym bardziej cieszę się, że już jest. Jakiś czas temu założyłem nieoficjalny fanpage na facebooku, gdyby ktoś był zainteresowany współtworzeniem będzie mi bardzo miło.

Pozdrawia M.

masloprojekt
Posts: 120
Joined: Wed Apr 04, 2012 8:26 am
OS: W10
SketchUp: 2018
Location: Poland
Contact:

Re: Witamy polskich użytkowników TWR

Post by masloprojekt » Sun Mar 19, 2017 12:03 pm

@drewnodom.com - jeśli chodzi o drewno to ja zazwyczaj wykorzystuję dobrą teksturę oraz szablonowy materiał drewna w zależności od potrzeb w odpowiednim połysku. Najlepsze efekty uzyskuję jeśli poświęcę dużo czasu na prawidłowe ułożenie materiału na modelu. Jeśli to jeszcze za mało, to w najnowszej wersji jest szablon "zmapowane drewno" (w grupie zaawansowane odbicia) gdzie w prosty sposób można dodać maskę odbić i wypukłości. Jeśli nie tworzysz wizualizacji makro - to moim zdaniem te narzędzia pozwolą Ci uzyskać dobre efekty. W zależności od cierpliwości i dokładności.

Powodzenia !

sturnus
Posts: 29
Joined: Sat Nov 20, 2021 3:47 am

Re: Witamy polskich użytkowników TWR

Post by sturnus » Sat Dec 18, 2021 11:35 am

No to witam również choć nie bardzo liczę na odzew bo widzę że raczej to polskie forum umarło...

Krzysztof

Fletch
Posts: 12896
Joined: Fri Mar 20, 2009 2:41 pm
OS: PC 64bit
SketchUp: 2016-2023
Contact:

Re: Witamy polskich użytkowników TWR

Post by Fletch » Sat Dec 18, 2021 3:06 pm

Twilight Render ceni naszych członków na całym świecie, ale niestety nie mamy zasobów, aby obsługiwać wszystkie języki. Zachęcamy wszystkich polskich zaawansowanych użytkowników Twilight Render do robienia wszystkiego, co w ich mocy, aby wspierać społeczność polskojęzyczną.

Tymczasem (jestem trójjęzyczny, ale polski jest poza moimi możliwościami. lol ) komunikuję się z Tobą przez Google Translate.

Poniższa rada jest poprawna. Użyj wysokiej jakości zestawu tekstur drewna, w tym tekstury rozproszonej oraz mapy wypukłości i połysku. Użyj szablonu „mapowane drewno”. Tego używam do drewna. Dopasuj połysk do swojego gustu. Proszę również o ten film o materiałach PBR. (link poniżej) Staram się mówić wyraźnie w naszych samouczkach wideo, dzięki czemu automatyczny tekst CC jest całkiem dobry w naszych filmach. To pomaga, jeśli jesteś lepszy w czytaniu po angielsku niż ze zrozumieniem. (tak jak mój przypadek z francuskim)
Pozdrowienia.

Najlepsze efekty osiągam, gdy poświęcam dużo czasu na prawidłowe ułożenie materiału na modelu. Jakby tego było mało, najnowsza wersja posiada szablon „zmapowanego drewna” (w grupie zaawansowanych odbić), do którego można łatwo dodać maskę odbić i wypukłości. Jeśli nie tworzysz wizualizacji makr – moim zdaniem te narzędzia pozwolą Ci uzyskać dobre efekty. W zależności od twojej cierpliwości i dokładności.
Powodzenia !

No witam też, choć tak naprawdę nie liczę na odzew bo widzę że polskie forum umarło...

Krzysztof

sturnus
Posts: 29
Joined: Sat Nov 20, 2021 3:47 am

Re: Witamy polskich użytkowników TWR

Post by sturnus » Sun Dec 19, 2021 2:25 pm

Thanks Fletch
I just wanted to say hello to my compatriots on the forum, but as I expected - no one has been here for a long time.

Krzysztof

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests